The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

F-Code aktivovaný!

V lete roku 2011 nášmu družstvu produkt Flumino v poslednej fáze testovania dopomohol k svetovému rekordu, počas 96 hodín sme ulovili1415,04 kg bodovaných rýb a vyhrali sme pretek II. Móri Nemzetközi Bojlis Kupa. Vynikajúce výsledky odštartovali v roku 2012 novú epizódu v živote výrobkov SBS, výrobky prvej generácie Flumino sa stali dostupnými pre všetkých rybárov. Z ohlasov sme sa dozvedeli a s radosťou môžeme konštatovať, že v minulom roku sa vďaka týmto výrobkom vracalo omnoho viac rybárov domov s novými zážitkami a krásnymi úlovkami. Možno vás neprekvapí správa, že vývoj a bádanie sa nezastavili, preto sa  rodina výrobkov Flumino rozrastá o ďalšieho člena F-Code. Vďaka novinke minulého roku rodine výrobkov Flumino sme dosiahli vynikajúce výsledky na krátkych aj dlhších rybárskych výpravách ale taktiež aj na niekoľkodňových namáhavých nahadzovacích pretekoch. Mnoho krát som zdôrazňoval, že neverím v jednu „zázračnú návnadu“, ktorá ponúka riešenie v každej situácii. Skôr zastávam názor ,že návnada musí byť, čo najviac prispôsobená daným podmienkam a vďaka vysokokvalitným krmivám a návnadám sa naše hlásiče rozozvučia znova a znova!

Minulý rok sme viackrát navštívili jazero Maconka, tam sme pri vyhodnocovaní výsledkov zistili že s výrobkami Flumino sme dosiahli v závodných podmienkach priemerné výsledky. Na takéto kvalitné preteky perfektný výkon tímu nestačí, aby sme sa vedeli umiestniť medzi prvými. Vyžrebované miesto alebo meteorologické podmienky môžu výrazne ovplyvniť výsledok tohto závodu a tak sme sa rozhodli , že špecifiká sú dokonale prispôsobené novým produktom a  pevne veríme, že nám opäť otvoria dvere ku konečnému víťazstvu.

V prvom kole národných majstrovstiev sa nám podarilo chytiť pekné ryby

Na našich výpravách sa sme sa presvedčili, že pri chytaní kapitálnych kaprov veľmi dobre funguje vyšší obsah rybích múčok. Z rady Premium je Ace Lobworm jednou z vlajkových lodí firmy SBS, na viacerých miestach už dokázala veľmi dobré výsledky. Práve preto sme sa rozhodli začať vývoj novej rady, ktorá bude obsahovať len tie najlepšie rybacie múčky. Po dlhšom testovaní sme vedeli, že tento výrobok treba vyskúšať aj na ostro, priamo na IV. ročníku Kaprarského pohára republiky. Hneď po 48 hodinách sa nám podarilo chytiť 410,66 kg kaprov, s ktorými sme vyhrali tieto preteky na jazere Maconka. Na Maconke sa ešte nikomu nepodarilo chytiť také množstvo rýb za taký krátky čas.

Najväčší koi kapor pretekov : 10,96 kg

 Môj teamový kolega András Szigetfalvi s nádherným lyscom

S novou nástrahou prichádzalo na kŕmne miesto čoraz viac veľkých rýb

Po povzbudzujúcich výsledkoch poradcov a testerov SBS a úspešnom použití nových materiálov na rôznych vodách, sa zrodil: F-Code nový člen rodiny Flumino! Názov F-Code je odvodený od “FISHMEAL” čiže (rybej múčky). Táto návnada obsahuje viac druhou vysokokvalitných rybích múčok, ale aj veľmi vysoký obsah bielkovín  pre tieto špeciálne a jedinečné vlastnosti, sú tieto produkty rýchlo a 100% stráviteľné a ľahko rozpustné vo vode.

Meno F- Code “Fishmeal”, dostal tento produkt kvôli vysokému obsahu rybích múčok

Nový a dlho testovaný výrobok F- Code a jeho testovací tím čaká posledná veľká skúška pred uvedením na trh, prijali sme totiž pozvanie na náš obľúbený pretek IV. Profesionálny Európsky pohár Maconka, ktorý sa bude konať v septembri.

Skoré ranné kŕmenie s F-Codom

Udice pripravené!

Zázračné ráno na jazere Maconka

Po 115 hodinovom boji sme nakoniec zaostali za prvým miestom len o 3,2 kg (!). Ulovili sme celkovo 755,68 kg. Popri druhom mieste stojí za zmienku 24 kusov ulovených kaprov nad 10 kg, čo je vlastne nový rekord v love veľkých rýb v histórii Profesionálneho Európskeho pohára na Maconke.

Očakávanie

Tímová práca

Jeden z mnohých kaprov nad 10 kg

Udice sme nenechali ani minútu bez dozoru 

Aj v noci sme aktivovali F-Code

 Chvíle po vyhlásení výsledkov

Ako sme si už zvykli pri produktoch Flumino, All in Flumino BOX F-CODE obsahuje groundbait (krmivo) a tekutinu potrebnú na zamiešanie krmiva (Flumino Groundbait Mixer), k tomu odporúčané pop up, všetky produkty sa však dajú kúpiť aj osobitne. Kompletný balík obsahuje 1 kg zmesi rybích múčok krmivo Flumino Groundbait F-Code, 500 ml Flumino Groundbait Mixer, balík Cranberry pop up a balík Black squid pop up, k varenej verzii sú pribalené 2×2 ml arómy týchto dvoch príchutí.  S groundbait (krmiva) sa vyrábajú dva druhy Liver (pečeň) a Undercover ( ryba).

 All in Flumono Box obsahuje všetko, čo potrebujete na jednodňovú rybačku!

Jedna z dvoch nástrah nachádzajúcich sa v balení bude s veľkou pravdepodobnosťou fungovať

 V deň nakrúcania sa mi tiež podarilo chytiť krásneho koi kapra

F-Code je nové krmivo , s vysokým obsahom rybej múčky, je v ponuke SBS, odporúčam ju vyskúšať  všetkým kaprárom, ktorí dôverujú iba najlepšej kvalite.

Počas pretekov sme používali aj novú radu boilies, ktorá je tiež vyrobená na báze rybích múčok, ktoré veľmi dobre fungovali na pretekoch v nočných hodinách. Veľký obsah rybích múčok, s arómami brusnica a squid octopus. Vyrobené boilies vynikajúco vytvorili spoločný pár na kŕmnom mieste, kde sa cez deň chytalo s              F- codom, v noci perfektne fungoval boilies C2. S touto kombináciou sa nám podarilo uloviť veľa krásnych rýb. Do rady SBS Premium Competition sa môžu dostať iba také produkty ,ktoré už dokázali, že sú úspešné na veľmi dôležitých prestížnych pretekoch akými sú WCC- majstrovstvách sveta v love kaprov. Aj tu sa potvrdilo, že použitie nástrahy C1 bol dobrý krok  družstvo, ktoré lovilo na tieto nástrahy vyhralo WCC stali sa majstrami sveta. Preto nasledujúca nástraha, ktorá dostala meno C2 (Brusnica -Squid & octopus) a je tiež novinkou na rok 2013.

Druhý člen série SBS Premium Competition dostal meno C2

Vopred namočené rozpustné boilies pracovalo vo vode ešte intenzívnejšie

Každému rybárovi prajem bohatú a úspešnú sezónu, už len pár týždňov a hurá smerom k vode!

Text:    Zoltán Kovács
Fotky: Péter Takács, Dániel Novák, István Dérer
Zdroj: sbsbojli.hu