The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

Poľovačka je už taká

Aká je poľovačka a aké je poľovnícke šťastie? Nič neznázorňuje lepšie, ako výsledok pohonov z predošlých dvoch týždňov, ktoré sa konali v Kercseliget. V predošlom článku som už referoval o dvojdňovej poľovačke – sliedenie diviakov – ktorej výsledok, bol veru trocha skromnejší. Na sobotu nasledujúceho týždňa, bola opäť naplánovaná poľovačka, ktorá sa mala konať na už dobre známom revíri.

Pohon bol organizovaný pre 10-11 člennú skupinu , ktorá pozostávala z mojich známych a priateľov. Ráno o pol desiatej mi už aj zvonil telefón. Volal  priateľ Lajos Molnár, že doteraz sa jemu samému  podarilo streliť štyri svine a ďalšiemu poľovníkovi sa pravdepodobne podarilo zložiť približne 20 centimetrového kanca.

A to bol ešte iba  prvý pohon. Tak konečne predsa sa našli majitelia stôp – pomyslel som si – veď počas natáčania sme zaregistrovali množstvo znamení, ktoré poukazovali na prítomnosť diviakov a ešte k tomu v hojnom počte. Pred nami sa ale úspešne ukryli. Na obed som dostal ďalšiu správu, z ktorej sa dozvedám že Lajos už má strelených 6 diviakov a padli aj dva jelene. Nakoľko hodnovernú referenciu o zážitkov z tejto poľovačky žiaľ nemôžem napísať, veď som sa jej nezúčastnil nebudem to ďalej naťahovať, ale jej výsledok bol každopádne náučný.

Od rána o ôsmej do štvrtej poobede sa na výrad  dostalo 10 diviakov a 2 jelene. Dá sa povedať, že je to  vynikajúce, najmä ak uvážime, že tento výsledok nebol dosiahnutý v zvernici. Zvlášť oproti minulotýždňovým výsledkom, veď sa konal na tej istej lokalite, kde sa nám  podaril uzavrieť deň s dosť slabým výsledkom. Pravda, veľa závisí aj od dobrej obsluhy zbraní, ale ako vidíme aj od šťastia. Individuálne šťastie je tiež dôležité, lebo z pomedzi 10 poľovníkov, ktorý sa zúčastnili pohonu sa jednému  podarilo zložiť šesť diviakov, kým na zostávajúcich šiestich zvieratách sa ostatný museli podeliť. Viem sa iba opakovať. Poľovačka je už  raz taká, preto ju milujeme!

Blahoželáme šťastlivým poľovníkom!

Text: Tamás Csertei