The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

Kočky na brehu jazera Széki-tó

,,Som presvedčený o tom , že ak raz chytíš kapra s hmotnosťou nad 10 kg , tak sa ťa zmocní ošiaľ a ten fantastický pocit budeš chcieť  prežiť  znova a znova.!” Túto vetu som  počul od jedného rybára ,ktorý je fanatikom pre lov na boilies. Zdá sa však, že toto tvrdenie nie je podmienené hranicou 10 kg. Adri, ako sme sa mohli presvedčiť v poslednej epizóde , chytila krásneho 6,5 kg vážiaceho kapra, čím pokorila svoj osobný rekord , a od tej chvíle ju ten už spomínaný ošiaľ opantal.

Členovia Carp Catchers  Teamu  Földi Csaba a Iván Róbert pomáhajú dievčatám , a zároveň sa im snažia ukázať krásy rybolovu na boilies. Návnady, ktoré dievčatá vyrobili sa skutočne vydarili. Aspoň toto tvrdí Robi , ktorý medovo-kakaové super sladké boilies, ktoré pripravila  Adri  takmer všetky zjedol. Dorkine cesnakové gule, ktoré mali sýto zelenú farbu chlapcom, tak veľmi nechutili , čo ani nebolo cieľom. Konečným spotrebiteľom majú byť nádherné kapre , ktoré sa v jazere Széki-tó nachádzajú a sú starí, dobrí známi našich chlapcov.

Tým, ktorí nemali možnosť vidieť Dorku , ako vykonáva zakrmovanie prakom , odporúčam rýchlo si pozrieť  niektoré opakovanie na PVTV v HD. Budete svedkami zopár nezabudnuteľných pohybov ,  ktoré pri tom vykonáva. S veľkým elánom sa pustili dievčatá do práce. Už dávnejšie sa stretli s rôznorodosťou semien a pachov , ktoré ryby tak veľmi zbožňujú. Čaro okamihu ich však znovu prekvapilo, čo sa týka hlavne vôni. Zdá sa, že pri naklonení sa nad debničku , kde sa  zmes mieša neboli pripravené na tak ,,príjemný” nádych .Nové informácie sa len tak valili na dievčatá, ale oni mali  ešte toľko ďalších otázok na chalanov, že tí sa nestačili chytať za hlavu ; -) Arómy, kyseliny , múčky , prísady, vône….

Nás však viac prekvapilo veľké množstvo záberov , ktoré mali dievčatá , ich signalizátory v jednom kuse hlásili záber. Raz darmo,  zlepšujú sa tieto kočky ! Veľké prekvapenie  sa zmocnilo Adri , keď ju počas zdolávania  prekvapil výpad, ktorý ju takmer vtiahol do vody z móla.  Ešte prekvapenejší však zostal náš kameraman , pod  ktorým sa v tej chvíli zlomila doska a len centimetre chýbali k tomu , aby sa dopracoval  k nejakej peknej otvorenej zlomenine. Našťastie sa tak nestalo a diváci môžu zdolávanie sledovať až do konca. Dorke sa skvelo podarilo podobrať rybu , ktorá mala pri vážení 6,5 kg. S touto rybou pózovali naše dievčence na titulnej strane  januárového vydania časopisu Sikeres Sporthorgász. V súvislosti s týmto bola spustená súťaž, o ktorej si podrobnosti môžete prečítať na oficiálnej stránke Csajok a parton sieti Facebook.

Nezabudnite ! Piatková premiéra sa začína ako vždy o 20:00 na PVTV v HD , kde pokračuje dobrodružstvo dievčat rybolovu na boilies z brehu malebného jazera Széki-tó !

Rybolov na boilies ďalej pokračuje s Carp Cathers Teamom a neprezradím žiadne tajomstvo ak poviem, že sa podaril aj väčší úlovok než ten o ktorom bola reč doteraz.

Text: Jéger Szabolcs