The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

Oliho rybársky obchod – 06.03.2013

Ahoj,

Už dávno plánujem napísať svoje skúsenosti a zážitky tu v televízií, dnes konečne nadišiel čas, aby som ich napísal na papier. Samozrejme  sa najradšej budem venovať veciam týkajúcich sa rybolovu. Ak by sa však vedenie dozvedelo, že sa nevenujem práve príprave na víkendovú rybačku vo Felsőtárkányi, určite by spracovali moju pýchu. Takže pracujem tu v PVTV (Rybárska a Poľovnícka TV ), a obsluhujem úplne novú skupinu pracovných úloh, zastávam čudnú pozíciu/pozície, ale k tým sa vrátim neskôr. V podstate tu vládne dobrá nálada  aj napriektomu, že tu je pár ľudí, ktorí ma moc nemusia, ale sú tu aj takí, ktorých nemusím ja.

Takéto typy ma moc nezaujímajú, koniec koncov nechodím do práce kvôli nim. Je tu jar, slniečko už vykúka, začína sa ozajstná rybárska sezóna a to sú veci, s ktorým sa ja dokážem veľmi tešiť. Vzduch je čerstvý a vietor prináša také vône, ktoré teraz po dvadsiatich neviem koľkých rokoch cítim prvý krát, keďže som si už sedem mesiacov nepotiahol z cigarety. Teraz prichádzam na to, aké nevýhody prináša to, že nefajčím.  Väčšina kolegov fajčí ostošesť, po hodine a pol chodia von na fajčiarske miesto a podelia sa o svoje problémy a čo je ešte dôležitejšie vypočujú si sťažnosti ostatných. Mnohí si ani neviete predstaviť aké množstvo informácií sa dozviete počas fajčenia jednej cigarety. No, čo už každá minca má dve strany. Jedna je vytváranie kontaktov a možnosť rakoviny pľúc a druhá čerstvý dych, nezožltnuté prsty a zdravší život z menej súdržnými vzťahmi.

Ako by to vyzeralo, keby som tam stál medzi fajčiarmi bez cigarety? Veď by si mysleli, že sa ulievam a napokon by začali o mne klebetiť. Skôr než sa zamotám do tejto témy, radšej ju ukončím. Dôležité je, že si myslím, že som sa vydal správnou cestou, keď som sa rozhodol prestať fajčiť. Teraz musím ísť pracovať, zajtra sa tu stretneme zas a konečne sa budem venovať aj rybačke!

S pozdravom
Oli