The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

Oliho rybársky obchod – 07.03.2013

Ahoj,

V prvom rade prajem veľmi šťastné meniny Tomášom!

Dnešné ráno nebolo práve bezproblémové, trochu som zaspal. Ako sa stupňovalo moje naháňanie spolu s ním stúpal aj môj krvný tlak, ktorý vyvrcholil v monológ hodný kočiša v kúpeľni. Potom tam bola príhoda s mačacím záchodom máme totiž mačky spomedzi, ktorých by som teraz vyzdvihol jednu. Zazi je jedna veľká nórska lesná mačka, ktorá sa nezmestí do mačacej toalety všetkými štyrmi nohami. Svoju potrebu vykonáva tak, že predné labky má vonku a zadné aj so zadkom v toalete. V toto ráno asi musela byť tiež ospalá lebo svoje predné labky mala v toalete namiesto zadných…

Nahnevaný som sa vybral do práce. Len čo som pozdravil zopár kolegov pred budovou, hneď som sa vydal na siedme poschodie, aby som vypil druhú kávu dnešného dňa.
Kým sa varila káva začal som si prezerať poštu. Káva hotová beriem do ruky šálku a v tom momente mi skoro vypadla z rúk, to by som si nebol pomyslel ani v najodvážnejšom sne: dostal som 406 lajkov, čo ma utvrdilo v tom, že sa oplatilo pustiť sa do toho…
S Pupom už nevieme, čo so sebou, strašne čakáme sobotu, vtedy ideme spolu do Felsőtárkány na ryby. On bude muškáriť ja vláčiť. Zbožňujem ten pohľad naňho ako sa chlapec hrá s fialovými a ružovými pierkami. Moja manželka bude fotiť všetky udalosti a okolie a keď nebude mať veľa práce, bude vláčiť aj Ona.

Scenár na víkend sa začína utvárať už viem že sa budem pokúšať uloviť ryby s MFR3-kami, chrústikmi, rôznymi imitáciami a drobnými gumenými rybkami.

Malé fat rapi nafarbím čiernou fixkou len oči nechám v pôvodnej podobe.  Nie, že by som si dovolil spochybňovať účinnosť nástrah Rapala, ale skúsenosti získané na riekach a potokoch ma donútili zoškarediť moju umelú nástrahu. Teraz musím ísť ale zajtra prídem zas!

Buďte zlí a ak ste to doteraz neurobili chyťte do rúk udicu a hor sa na ryby!

S pozdravom, 

Oller