The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

Oliho rybársky obchod – 08.03. 2013

Ahoj!

Zbytočne som prišiel do práce, jednoducho som duchom niekde inde, ale nie len kvôli zajtrajšiemu lovu pstruhov! V utorok ideme s klanom na dvojdňovú “expedíciu”, ktorej sa neviem dočkať. Naskočíme do vozidla a už nás tu niet! Predstavte si, podarilo sa mi naverbovať najlepšiu partiu! Fotky nástrah a krajiny má na starosti moja malá láska Enikő Juhász , za kamery sa postavia Peťko Walter a Tomáško Deák, Erdélyi “Pupa” Balázs,  ktorého sme tajne prekrstili na bolero rybára bude všetko riadiť, pomáhať a moderovať. Preňho ako prívrženca nežnejšieho pohlavia je jar skôr prekliatím ako požehnaním. Na jeho spotenom čele behajú žilky ako samce jašteríc, keď vo svojej blízkosti ucítia samičie feromóny. Popritom všetkom je však jedným z najlepších maďarských rybárov, celé to má v krvi a z hlavy pozná vodnú mapu Európy.

Túto konšteláciu mám veľmi rád a cítim sa byť veľkým šťastlivcom preto, že môžem ísť točiť film s ľuďmi, ktorých mám rád a to nehovoriac o tom, že môj koníček je mojou prácou a moja práca mojím poslaním. Je to neopísateľný pocit. Skúste si to raz!  : )
Takže prišiel som do redakcie, zaželal som všetkým kolegom šťastný MDŽ a hodil som sa do kresla. Na desiaty krát som si dal do poriadku krabice s nástrahami, pre istotu som zavolal hospodárovi vody (zdvihol na dvadsiaty pokus) ohľadom lovného miesta, na ministerstvo kvôli písomným povoleniam, kamarátovi z rybárskeho obchodu, ktorého som terorizoval kvôli doplnkom. Zsolta som otravoval ohľadom helikoptéry, majiteľa pálenice kvôli pijatike, manželku len tak, lebo mi chýbala a mohol by som takto pokračovať v nekonečnom zozname.

Je isté, že zajtra ideme do Felsőtárkányna pstruhy, musíme sa už len raz vyspať, hodiny však plynú veľmi pomaly. Teraz idem a nezabudnem napísať, čo sa nám prihodilo cez víkend!

Prajem všetkým rybárkam veľmi šťastný MDŽ a všetko najlepšie k meninám Zoltánom!

S pozdravom a úctou:
Olivér Simor