The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

Ďalší obrovský sumec z Maconky

Na Svätodušný víkend, presnejšie 7 júna o 19 hodine ulovil Zoltán Kormos, ktorý je zaslúžene považovaný za miestneho špecialistu na lov sumcov, veď na listine rekordov sa vedľa jeho mena medzi inými záznamami figuruje z roku 2009 sumec vážiaci 67 kilogramov a tento rok zase jeden vážiaci 45 kilogramov, z člna nový miestny absolútny rekord sumca.

Maconkai-harcsa1

Ako povedal dr. István Dérer, predseda miestnej organizácie BSHE ktorá obhospodaruje tento revír, nový rekord je veľmi úctyhodný aj v celoštátnom meradle: váži 81,00 kg, meria 210 cm a objem tela má 118 cm! Zaujímavosťou je, že jeho zdolávanie na silné vybavenie zabralo iba pol hodiny. Rekord bol ulovený na plavák a ako nástraha poslúžila kytica pijavíc.

Maconkai-harcsa2

Obor sa zdržiaval v časti jazera s hlbšou vodou a po tu povinnej dokumentácii, fotografovaní a spoločnej kúpeli bol opäť vrátený na rovnaké miesto medzi ostatných súkmeňovcov. Z tohto pohľadu majú ryby dosahujúce veľkých rozmerov v Maconke veľké šťastie, lebo už dlhé roky sa vracajú po ulovení do svojho rodného živlu, preto nie je náhoda, že je tu tak veľká osádka rýb!