The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

Hlavným sponzorom IBCC je NASH!

Ako hlavný sponzor IBCC sa teraz predstavuje jedna z najvýraznejších špecializovaných kaprárskych firiem, v čele ktorej stojí naozajstná legenda, známa ako jeden zo zakladateľov moderného lovu kaprov, Kevin Nash!

Kevin Book

Kevin Nash je lovom kaprov posadnutý od 60-tych rokov. V pioniersko-objaviteľských rokoch bolo k dispozícii málo všeobecných znalostí o zvykoch druhu, alebo vôbec o jeho farebnosti. Už nájsť takú vodu, kde žijú veľký kapry, bol veľký výkon a ulovenie niektorého bolo významnou udalosťou.

3

Kevin bol pri tom od samotného začiatku. Ako jeden z priekopníkov spoločenstva moderných kaprárov s niekoľkými priateľmi z BCSG (British Carpy Study Group – “Britská výskumná skupina kaprov”) určoval smer výskumu a pokusov a nakoniec vyvinul značnú časť v dnešnej dobe používaných metód a praktík. Kevin potom postúpil ďalej, aby stvoril nutné prostriedky, ktoré sú pre kaprárov jednoducho nepostrádateľné a nakoniec sa stal jedným z vedúcich zlepšovateľov ako majiteľ najväčšej firmy špecializujúcej sa na lov kaprov.

2

Vedľa zlepšovateľského nadania ho vždy sprevádzala vášeň pre všetko, čím je kapor. Pochopiť “myslenie” kaprov, ich obľúbenú potravu, kde a ako prijímajú potravu za daných okolností a tak ďalej. Kevinovu vášeň pre šport sprevádzal obrovský študijný proces, z ktorého môžeš ťažiť aj Ty. Ako Kevin hovorí: “Urobil som to, takže to pôjde aj Tebe.”

4

Kevin Nash Group Plc už má za sebou viac než 30 ročnú históriu a je dostupný v tridsiatich krajinách po celom svete. Za tú dobu vyvinul také produkty pre nás kaprárov, akým je napríklad jeden z najobľúbenejších prostriedkov starostlivosti o úlovok, podložku pod kapra tzv. „kolísku“.

5

Z takej ponuky produktov je ťažké menovať obľúbený produkt, ale pokiaľ sa pozrieme iba na bivak Titan, tento model má za sebou dvadsať rokov existencie a dnešný model s maximálnou spokojnosťou používa niekoľko tisíc rybárov. Za najlepší signalizátor taktiež môžeme ďakovať Kevinovi. Vývoj Siren R3 predstavoval veľa práce, rovnako ako boilies 4G, ktoré sa predstaví v roku 2015 a pred objektívy fotoaparátov už „pozvalo“ obrovské kapry.

6

Ďakujeme Kevin!

nash-foszponzor