The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

IBCC Všeobecné informácie

V apríly roku 2015 usporiadame najväčšie medzinárodné boiliesové preteky v rybárskych dejinách Balatonu pod názvom International Balaton Carp Cup. Tieto preteky budú vynikajúcou príležitosťou k tomu, aby sa Balaton, ako najväčšie jazero strednej Európy, všetkým rybárom loviacim boiliesovou metódou, prichádzajúcim zo všetkých svetových strán, predstavil aj po rybárskej stránke.

balaton1

Jazero je s rozlohou takmer 600 štvorcových kilometrov najväčšou vodnou plochou strednej Európy, ktoré je síce plytké s priemernou hĺbkou 3-4 metre, svojou rozlohou ale prekoná Ženevské, Bodamské, alebo talianske jazero Lago di Garda. Najväčšia hĺbka jazera, 12,5m, sa nachádza v priehlbni pri polostrove neďaleko prístaviska Tihany. Jazero je 77km dlhé a jeho najväčšia, respektíve najmenšia šírka je 14 a 1,5 kilometra. Pobrežie je 196km dlhé, z toho iba 70 km ostalo zachované ako prirodzené životní prostredí.

balaton2

balaton3

Je ho možné považovať za plytkú vaňu, keď budeme porovnávať dĺžku a šírku jednotlivých častí s hĺbkou jeho vody. Z hľadiska lovu na boilies lepšie podmienky pre lov v jazere poskytuje jeho severné pobrežie, čo potvrdzujú aj skúsenosti získané počas posledných rokov.

O pretekárskej trati je dobré vedieť, že lovné miesta budú vyznačené pozdĺž celého severného pobrežia vrátane všetkých 26 usadlostí. Dĺžka pretekárskej trati teda presiahne 100 kilometrov! Tímy budú od seba vzdialené minimálne 100 metrov, ale budú medzi nimi aj niekoľko kilometrové vzdialenosti. Vzhľadom k tomu, že sú preteky vďaka cenám jedinečné aj v európskom meradle, na dohľad nad jednotlivými tímami kladieme veľký dôraz a na regulárnosť pretekov bude dohliadať 50 osôb!

balaton4

Podľa našich informácií sa pretekov zúčastnia tímy mnohých krajín.

Otvárací ceremoniál a vyhlasovanie výsledkov bude prebiehať v rekreačnom stredisku Erzsébet v Zánke, ktoré bude zároveň centrom celých pretekov.

Na tímy ešte pred zahájením pretekov čaká mimoriadne aktívny program, keď čas, ktorý tu strávia, s prispením sponzorov spestríme rôznymi vedomostnými súťažami a prezentáciami. Každý bude mať možnosť ochutnať chutné vína vyrobené z hrozien vypestovaných pozdĺž brehu jazera ako aj pečené ryby a langoš. O spestrenie programu sa postarajú aj prezentácie miestnej gastronómie.

balaton5

Dôležité informácie o pretekoch:

Počas pretekov je povolené zavážanie nástrah do vzdialenosti maximálne 300m. Tímy sú minimálne dvojčlenné a maximálne trojčlenné, kedy tretí člen je považovaný za rovnocenného člena tímu. Bodovaný bude iba úlovok kapra s najnižšou váhou 5kg.

balaton6

Vzhľadom zarybneniu Balatonu, môžu pretekári počítať s mimoriadnymi úlovkami, v uplynulých rokoch sa na tomto maďarskom mori rybárom podarilo uloviť a opäť pustiť mnoho kaprov s váhou prevyšujúcou 20 kilogramov.

balaton7

Nevídaná je aj hodnota cien, ktorá pozdvihne úroveň týchto pretekov. Celková hodnota cien, ktorá v Európe doteraz nemá obdoby, a dosiahne hodnoty 70.000€!

balaton8

Získať ďalšie informácie o pretekoch, respektíve zaregistrovať sa je možné po kliknutí na nasledujúci odkaz:

Web: http://ibcc.hu/english/