The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

Jednodenný lov kaprov – 2.časť

Ako sme sľúbili, nachádzame sa opäť pri vode. Hlásime sa s ďalším produktom, ktorý je pre krátkodobý lov nepostrádateľný, a ktorý sa dokonalo hodí do nášho moderného sveta. Tentoraz ma sprevádzal aj môj starý dobrý kamarát, člen tímu The One, Remus Lenghel. Aby sa vlk nažral a koza ostala celá, ako sa hovorí, vzali sme so sebou aj ostatných členov rodiny, a ako uvidíte, nakoniec bola každá ruka dobrá. Trafili sme nádherné septembrové počasie, večer bolo trochu chladno, na lov kaprov ale bolo počasie dokonalé.  Miestom lovu je opäť jazero Moby Dick, ležiace neďaleko mesta Satu Mare. Dorazili sme a za pomerne krátku dobu sme pripravili všetko na lov, bivaky neboli potrebné, okolo jazera sú totiž vystavené pohodlné drevené domčeky, v ktorých nájdeme všetko, čo by mohol rybár a jeho rodina behom niekoľkodenného lovu potrebovať. Nemali sme v pláne ostať na dlho, iba cez víkend od soboty do nedele, teda maximálne na 24 hodín lovu.

Vzhľadom k tomu, že je chladnejšie, aj voda je studenšia než v júli alebo v auguste, teraz v septembri sme si vybrali produkty The Red One (s príchuťou frankfurtskej klobásy a jahody), pretože ich mám z produktov The One najradšej. Rozhodli sme sa, že pre začiatok použijeme Ready Made (dopredu pripravené) PVA pančušky z rovnakého produktového radu. Je to pohodlné riešenie pri krátkodobých lovoch, kedy niet času na prípravu zmesi a plnenie PVA. Aspoň ostane viac času na oheň a dievčatá!

img_35311img_3493

img_3494

K základnému zakŕmeniu sme použili boiliesy a tigrie orechy, ktorými sme nakŕmili v blízkosti protiľahlého brehu.

img_3536

Používali sme klasické montáže s odpadávajúcou záťažou, 20cm dlhým náväzcom a malým háčikom veľkosti 8 (CE-4), pod ktorým sme mali rozpustné boilies priemeru 18mm. Aby sme zvýšili lákavosť montáže, používali sme ešte tekutú potravu, ktorá je súčasťou balenia PVA klobás. S touto kompozíciou sme sa pokúšali loviť pri protiľahlom brehu, čo nebolo jednoduché, montáže sme totiž museli dostať do vzdialenosti okolo 125-13O metro. Práve preto, aby sme dokázali nahodiť čo najďalej, používali sme slabší kmeňový vlasec priemeru 0,22mm.

img_3531img_3530

Kvôli PVA klobásam, sme museli dávať pozor na to, aby bola náväzcová šnúrka dostatočne silná, keby totiž náväzec nebol zo šnúrky s dostatočnou nosnosťou, mohlo by sa stať, že pri dopade náväzec utrhneme a na záber by sme čakali marne.

img_3538

Prvé ryby sa ukázali oveľa skôr, než sme očakávali, pravda obsádka jazera je bohatá. Prvé hodiny sme lovili s dvoma prútmi, ešte bez PVA, aby sme dokázali posúdiť účinnosť našich montáží. Rozdiel bol vidieť na prvý pohľad a pri použití PVA klobás sme mali aspoň o 60 percent viac záberov, než bez ich použitia.

img_3500

Častým javom bolo súčasné zdolávanie dvoch rýb – dopredu pripravené PVA prinášalo úspechy!

img_3504

V tejto ročnej dobe sa The Red One ukázal ako dokonalý výber! 

img_3529

Kapor z jazera Moby Dick

img_3515

Jeden 12 a 14 kilový kapor, zdolávanie obidvoch rýb bolo fantastické!

img_3525

Úlovok dňa – 17.8 Kg

img_34561

Druhého rána, vzhľadom k tomu, že boli rybári unavení, v ich práci pomáhali aj ostatní členovia rodiny

img_3464

ááááá –  zaslúžená chvíľa – najlepšie sa pracuje v tíme 

Z toho všetkého plynie to, že môžeme vrele odporučiť, aby ste sa pri krátkodobých lovoch s dôverou spoľahli na PVA klobásy, disponujú totiž neuveriteľnou lákavou silou a účinnosťou. Keď to ide, voľme jazerá, ktoré ležia blízko našich domovov, a ktoré nám môžu priniesť úspešný lov a úlovky. Nám sa tento raz podarilo uloviť dvadsať pekných kaprov, ktorých priemerná hmotnosť bola viac než 10 kilogramov.

img_3440_1

Teda  – dve najdôležitejšie veci: PVA pančušky a rodina!

img_3760

Peter Micula,

The One Team

Preklad: Róbert Doboš