The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

Kľúč k úspechu: náväzcový vlasec

Na vyváženosť nášho vybavenia je dôležité dbať aj pri love aktívnejšie sa kŕmiacich rýb v letných mesiacoch. Obzvlášť je to pravda aj v prípade šupináčov, ktorí sa v ochladzujúcej sa vode kŕmia striedmejšie, keď je treba montáže zjemniť a zvýšenie ich citlivosti je neodpustiteľná požiadavka v nádeji na častejšie zábery. Použitím nesprávne vybraného, silnejšieho náväzcového vlasca, než to situácia vyžaduje, môžeme pokaziť celkový vplyv lákavej nástrahy ponúknutej kaprom, karasom a pleskáčom na maličkých háčikoch. U mňa v tomto smere neexistujú kompromisy a pri jesenných a zimných lovoch s jemnou výbavou od plotíc až po kapry v úvahu prichádzajú iba priehľadné a maximálne mäkké náväzce.

V ponuke produktov Energofish sa radia najkvalitnejšie náväzce, ktoré vyhovujú aj najnáročnejším požiadavkám pretekárskeho lovu

Náväzcové vlasce ET Power Winter, Excalibur Nase novej generácie a ET Competition Leader

Po nástupe zimného počasia začne neodvrátiteľný proces. Vyčistenie našich vôd, drastický nárast ich priehľadnosti tak ako ryby donúti k zmenám v prijímaní potravy, tak aj rybárov núti k nasadeniu nových praktík. V záujme úspešnosti neznižujeme iba veľkosť použitých háčikov, ale znižujeme aj priemer použitého náväzcového vlasca.

Oproti letnému obdobiu, už nie je treba sa koncentrovať na množstvo, ale veľký dôraz je treba klásť na kvalitu. Kilogram extra kvalitného kŕmenia s malým tuningom dokáže záujem rýb udržať po dlhú dobu

Náväzcový vlasec Energo Team Power Winter bol vyvinutý vyslovene k splneniu požiadaviek zimného lovu s jemnou výbavou. Je dostatočne mäkký a vedľa toho disponuje veľkou odolnosťou pri zábere. Jeho rozťažnosť je stredná, vyznačuje sa taktiež vysokou pevnosťou v uzle, ale čím prekonáva svoju konkurenciu, je jeho mimoriadne priaznivá cena. Je výbornou voľbou pre tých, kto brehy vôd v tomto chladnom období vyhľadávajú iba príležitostne, nedisponujú jemnými bičmi, deličkami, alebo matchovými prútmi, lovia tradičnými prútmi, ale neradi by sa vzdali zážitkov z dobrého zimného lovu plotíc a pleskáčov.

Neporaziteľný víťaz pomeru cena-výkon: ET Power Winter, na cievke po 50 metroch…

…a v 10 kusovom balení

Najkvalitnejšími produktami ponuky sú neoddiskutovateľne náväzcové vlasce ET Excalibur Nase a ET Competition Leader. Excalibur predstavuje úplne novú líniu produktov a na maďarskom trhu debutoval na jar roku 2014, zatiaľ čo Competition už dlhé roky spokojne používajú aj pretekári.

Aj pri výrobe náväzcových vlascov mohli v úvahu prísť iba najmodernejšie materiály a výrobné technológie

Jeden z najmäkších vlascov, ktorého testovanie prebiehalo v laboratórnych podmienkach

Pomocou priezračného vlasca s malou tvarovou pamäťou a rozťažnosťou zostrojíme najjemnejšie náväzce, nech sa už bude jednať o lov s plavákom alebo jemným pickerom. Excalibur Leader je k dispozícii v priemeroch od 0,08 mm.

Tenkým kúskom červíkov ponúknutých na háčiku Excalibur Classic Carp veľkosti 14 naviazaného na desiatke vlasci nedokáže odolať ani novembrový karas

Jemné montáže hrajú veľmi veľkú úlohu hlavne z dôvodu opatrných záberov

Produktová rada náväzcových vlascov ET Competition Leader patrí do elitnej kategórie náväzcových vlascov a je k dispozícii v najširšej ponuke priemerov. Nie náhodou nazývajú tento typ vlasca vlascom maximalistov. Vyrába sa v priemeroch 0,06mm-0,28mm. Jeho dokonalou priezračnosťou, mäkkosťou, pružnosťou s ním dokážeme dosiahnuť dokonalú prezentáciu živej nástrahy aj v najčistejších vodách. Údaje uvedené na etikete boli namerané pri laboratórnych testoch a predstavujú hodnoty pevnosti vlasca v uzle.

Kvalita

Zásoby náväzcov môžeme pripraviť podľa druhu lovených rýb

V záujme dokonalej prípravy môžeme mať k dispozícii širokú kombináciu sortimentu naviazaných náväzcov

Nebojme sa vyberať, meniť a experimentovať!

Zdroj: Mihály Halmos
Preklad: Róbert Doboš