The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

Najväčším je zatiaľ kapor s váhou 23 kg

Ráno som sa o pol siedmej zobudil na diskrétne pípnutie aplikácie Tavihar. Po otvorenie mapy som bol celkom nervózny, predsa len je to prvé ráno kedy sa mapa okolo Balatonu nečervenala druhým stupňom nebezpečenstva víchrice, ale pri pohľade z okna sa na mňa usmievalo slnečné počasie a mapa ma zdravila zelenou farbou.

1

Hneď bolo jasné, že tento deň bude iný, ako predchádzajúce. Môj predpoklad potvrdilo aj to, že prvá ranná správa sa po štábe rozšírila ako reťazová reakcia. Stálo v nej, že na zdokumentovanie a pustenie v Gyenesdiási čaká kapor s váhou prevyšujúcou dvadsať kilogramov.

So vzrušením sme nasadli do auta a vydali sa zo Zánky do Gyenesdiásu. Zdokumentovania a slávnostného púšťania sa zúčastnil aj starosta obce Lajos Gál a naši spolupracovníci pri tejto príležitosti s ním aj natočili rozhovor, ktorý dnes večer diváci sledujúci živé vysielanie uvidia v jednom zo vstupov.

Okolo tábora nemeckého tímu (World of Carpcraft) sa dalo doslovne dotknúť uvoľnenej vzrušenej atmosféry zmiešanej s veselím nadšením. Hlavne vtedy, keď rybu vyniesli z jej bezpečného rodného živlu, z Balatonu.

 

2s

Okolo nádherného lysca členovia tímu, ako aj členovia štábu obchádzali ako okolo nejakého totemu. Kapitálny kapor brutálnej krásy s váhou 23 kilogramov predstavoval nádherný pohľad.  Rybár, ktorý kapra ulovil, Reyk Reineck na Balatone loví prvý krát a aj keď sa tím zúčastnil aj prvého ročníka preteku, Reykovi sa ako nováčikovi podarilo uloviť doteraz najväčšiu rybu nielen tímu, ale aj celého preteku.

3s

Počasie dnes pretekárom naozaj prialo, naši kolegovia boli celý deň na ceste, veď každú hodinu sme dostávali správy o tom, kde všade sa dnes potvrdilo ulovenie rýb s váhou vyššou než desať kilogramov.

 

4s

5s

6s

Takmer z hodiny na hodinu dochádzalo k zmenám v poradí v sektoroch, ako aj na zozname „team total“. Na nižšie uvedenom odkaze je možné neustále sledovať najčerstvejšie oficiálne výsledky.  http://ibcc.hu/results_2016/

Bohužiaľ došlo aj na udelenie prvej žltej karty. Člen tímu Lojzi – DPH Maconka Carp Team sa na vode pohyboval bez záchrannej vesty a trestom pre tím bolo prerušenie lovu na dobu štyroch hodín.

Dnes sa priamym vysielaním prihlásime štvrtý krát. Z dôvodu niekoľkotisícovej sledovanosti sme vo vysielaní pozorovali menšie výpadky, každému sa za nepríjemnosti týmto ospravedlňujeme.

Priame vysielanie môžete sledovať každý deň o 20:00 hodine na http://fishingandhuntingtv.com/live/

Sledujte nás aj zajtra.

Betti Zab, team IBCC

Preklad Róbert Doboš