The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

Poľovnícka kuchyňa – Očami kameramana

Náš štáb strávil príjemný deň s Tamásom Csejteim a jeho pozvanými hosťami. Na nakrúcanie som sa pripravoval s veľkou radosťou, vedel som totiž, že sa bude podávať obed a chuťové bunky navyše môžem pripraviť na chutné sústa.

Dorazili sme, zostavili prístroje a umiestnili sme aj kamery a svetlá. Priznám sa, že kolegovia Matej a Robert boli šikovnejší, ja som si totiž hneď povedal o kanvu kávy. S radosťou som navyše prijal, že tento chutný ranný životobudič mi podala Dia s nezbedným úsmevom. V skutočnosti som ako hodinky, ktoré, aby sme uviedli do prevádzky, je ich treba natiahnuť. Chopil som sa mojej malej DSLR kamery a od tejto chvíle som už hľadel iba na klapku.

Prvý chod, ktorým bola kačacia polievka s dulami. Vône ma do svojej moci dostali natoľko, že mi okamžite začalo škŕkať v žalúdku… Našťastie nás János ešte prekvapil jednou extra lahôdkou, a tým bola rýchle pripravená krémová cesnačka zo prebytočného vývaru.

Medzitým bola hotová aj kačacia polievka. Po podávaní sme už skoro hodovali na chutnom obedu.

Po krátkej pauze a ďalšej kanvi kávy sme sa pustili do nakrúcania ďalšieho dielu. Vedľa Tamása stál Tibor Dósa, ktorý nás oslnil rebierkom z jazveca. Doslova! Ja som tomu nechcel veriť, že základnou surovinou bude tentoraz jazvec, navyše so zapečenými zemiakmi, ktoré mimochodom milujem.

Ako sa jedlo pripravovalo, moje ruky sa chovali nenechavo. Sem tam som si zobol, až nastala vytúžená chvíľa! Ochutnali sme hotový pokrm. Lepšie povedané sme si pochutnávali. Jedlo bolo natoľko chutné, že som jazvečie mäso doslova hltal.

Mali sme za sebou vyslovene nesmierne dobrý deň, navyše som mohol vidieť aj to, ako Tamás nastavuje kamery. Áno, pretože on ovláda aj technickú stránku nakrúcania! Ženské línie a mäkký hlas Diany nám okorenili deň a Matej a Robert medzitým usilovne zaznamenávali dianie, ešte aj vtedy, keď ja nie…

Text a Foto: Balázs Gerócs
Preklad: Róbert Doboš