The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

Stick Mix bez PVA?

Rôzne krmivo a stick mixy vedľa háčika väčšinou umiestňujeme do krmítka alebo v PVA pančuške. V obidvoch prípadoch môžeme v obláčiku vzniknutom okolo háčika, nástrahu s háčikom zamaskovať a popravde túto montáž máme behom chvíľky hotovú (v prípade krmítka háčik s nástrahou do neho zatlačíme, v prípade PVA pančušky, zatiahnutím náväzca do PVA valčeka). Ďalšou možnosťou, ktorou vedľa háčika môžeme kŕmnu zmes umiestniť koncentrovane, je vedľa dvoch spomenutých možností dopredu lisovaná kŕmna zmes.

Lisovaná kŕmna zmes v tvare klobásy je vlastne možné narezať podľa priania a navliecť na náväzec podobne ako dobre natlačený stick mix v PVA pančuške. Jej obrovskou prednosťou je to, že vďaka jej „gumovej“ konzistencii s ňou môžeme bez obáv nahadzovať a môžeme si biť na 100% istí tým, že sa pri nastraženom háčiku na dne taktiež rozprestrie rovnomerne. Po dopade do vody sa rozpustí behom krátkej doby, myslím si teda, že je to absolútne dobre použiteľný materiál.

Ďalší nápad ku koncentrovanému kŕmeniu

Kŕmnu “klobásu” môžeme kúskovať podľa priania

Formovaný zovňajšok, pružná konzistencia

Ľahko ju prepichneme navliekacou ihlou…

…a navlečieme na náväzec

Vďaka gumovej konzistencii je s ňou možné po umiestnení na náväzec dobre nahadzovať

Navlečme ju až na háčik, čím dosiahneme dokonale koncentrovaného kŕmenia

Naozaj bohatý materiál, s veľkým obsahom kukurice

Výsledok koncentrovaného kŕmenia vedľa háčika: kapor z bagroviska so studenou vodou

Jednoduché a vynikajúce, predsa si ale myslím, že tento nápad nevytlačí tradičné kŕmne zmesi a rôzne bohaté „klobásy“ zo stick mixu. (Presnejšie preto, že si sami môžeme namiešať svoju kombináciu a nemusíme sa obmedziť na výrobcov kŕmnych zmesí) Každopádne hotovú kŕmnu „klobásu“ stačí navliecť na náväzec, pri nastražovaní teda máme minimum práce. Mimochodom, nech sa bude jednať o akúkoľvek techniku lovu, alebo kŕmnu zmes, najdôležitejšiu vec majme vždy pred očami: našu nástrahu ponúkajme na správnom mieste a v správny čas!

Prajem pri vode všetkým veľa úspechov!

Text: Attila Csákány
Foto: Roland Gergely
Preklad: Róbert Doboš