The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

Test – Nash Optics swinger

Nedávno som mal to šťastie, že som mohol vyskúšať nový swinger značky Nash. K dostátiu sú dve varianty, ja som skúšal variantu s váhou 15,5 gramov. Druhým variantom je jeho menší braček s váhou 3 gramy, ktorého by som ja odporúčal použiť pri love na krátku vzdialenosť. Isté je to, že bude hlásiť aj najjemnejšie zábery!

1

2

3

Obidva typy je možné doplniť o závažie a tým držať vlasce napnuté aj pri love na veľké vzdialenosti. Môžeme ho používať aj pri veternom počasí, nieje treba sa totiž báť, že nám budú signalizátory pípať.

4

5

Telo swingra je možné používať na lanku, alebo na retiazke, ktoré sú k dostátiu v dĺžkach 8, respektíve 20 centimetrov. Mimochodom, keď zvolíme retiazku, celkovú váhu swingra zvýšime aj o váhu samotnej retiazky.

6

7

8

Pomocou tohto malého adaptéru môžeme swinger umiestniť pod signalizátor

Kto má rád, keď swinger v noci pri zábere svieti, môže použiť optické vlákno, ktoré je možné k hlásiči R3 pripojiť. Pri zábere je vidieť slabé pulzujúce svetlo, ktoré je taktiež jedinečné. K dostátiu je vo verzii dlhej 12 a 20 centimetrov.

9

Môžeme trebárs začať jedným balíčkom, ktorý neskôr môžeme rozšíriť.

10

11

Je veľa možností na to, aby sme náš obľúbený swinger rozšírili, sami sa môžeme rozhodnúť, ktorá zostava je pre nás najideálnejšia.

Autor: József Ács
Preklad: Róbert Doboš