The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

Test – Nash Siren R3 elektronický signalizátor záberu

Elektronický signalizátor záberu Nash Siren R3 signalizáciu záberu povznesie na novú úroveň. Najdôležitejšou inováciou u neho je to, že vďaka mikročipovej technológii vylúči nepravé zábery a signalizuje iba naozajstné zábery. Keď sa napríklad rozfúka vietor, zosilnia vlny, alebo sa do šnúry naplaví uvoľnená vegetácia, signalizátor toto hlásiť nebude. Veľkým prekvapením pre mňa bolo aj to, že nereagoval, ani keď som chodil po mole.

1a

Hlásič je nárazuvzdorný a odolný proti vode

2a

V priebehu jeho vývoja bol vedľa jeho inovatívneho tvaru hlavným merítkom jeho praktickosť. Vo vrchní časti hlásiča dostali miesto dva zabudované Snagg Bary, ktoré držia prút na mieste aj v prípade záberu s do boku unikajúcou rybou. Jeho úplnou novinkou je to, že sa na hlásiči nachádza aj optický konektor, do ktorého keď zapojíme swinger s optickým vláknom Nash Optics, pri zábere hlásič svojim svetlom osvieti aj swinger.

3a

Optický kábel je možné zapojiť namiesto retiazky

Hlásič je vybavený vypínačom zvuku aby sme pri pokladaní prútu do hlásiča a nastavovaní swingra nikoho nerušili. Na hlásiči je možné nastaviť štyri úrovne hlasitosti a päť rozdielnych tónov. Vďaka zabudované ochrane vlasca sa nemusíme obávať ani prudkých záberov do jazdy. Na pulty predajní sa dostáva v prevedení s červeným, bielym, zeleným a modrým svetlom.

4a

5a

Dosah prijímača Siren R3 je 400 metrov. Je dôležité, že dosah významne skracujú všetky prekážky, akými sú hustý rákos, alebo konáre stromu. Nech je v prírode čokoľvek, čo tvorí prekážku, čo blokuje signály, u všetkých ostatných hlásičov to bude podobné, ale hlásiče Siren R3 nám budú spoľahlivo hlásiť zábery.

6a

Je bohato vybavený funkciami, ako je nastavenie hlasitosti, tónu a citlivosti. Vedľa funkcií vibrácií a vypnutia zvuku aj osvetlenie swingra a pamäť posledného záberu. Novinkou je aj možnosť zmeny farby leddiódy a alarm proti krádeži. Považujem ho za veľmi spoľahlivý hlásič, je isté, že hlásiť bude iba v prípade, že na konci našej montáže je ryba. Keď som ho vyskúšal prvýkrát, vedel som, že toto bude môj ďalší signalizátor, dal mi totiž v priebehu lovu sebaistotu, a keď sa už ozval, na konci montáže bola ryba.

Text a foto: József Ács
Preklad: Róbert Doboš