The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

The One – Free Fall leader

The One – Free Fall leader

Myslím si, že sa zhodneme na tom, že pri rybolove je posledný meter našej montáže tá časť našej výstroje, ktorej by sme mali venovať najviac pozornosti. Koncová montáž musí byť pri rybolove čo možno najúčinnejšia. Je dôležité používať také doplnky a šnúry, ktoré ryby nevyplašia a ani o nich ryby nevedia. Opatrné kapry a amury spozorujú a vycítia cudzie a nehodiace sa predmety pod vodou, čo nám môže pri love spôsobiť zníženie počtu záberov. Vďaka veľmi dobrému maskovaniu môžeme používať šnúru s oloveným jadrom. Jej inovovanou verziou je ťažká šnúra, vo vnútri ktorej sa však olovené vlákno nenachádza.
Vlákna Free-fall leadera obsahujú materiál napomáhajúci jeho potopeniu, vďaka čomu je mäkší a lepšie kopíruje nerovnosti dna, ako jeho predchodca. Dostupný je v dvoch farebných prevedeniach, v tmavošedej (Silt) a svetlopieskovej (Chameleon). Tieto dve farby pokryjú odtiene farieb rybármi obľúbených vôd v jazerách a dobre sa prispôsobia prostrediu. Vďaka jeho mäkkosti je manipulácia s ňou pri viazaní veľmi jednoduchá. Balenie obsahuje ihlu na navliekanie olovenej šnúry, ktorá zjednoduší prácu so šnúrou. Môžeme ho použiť pri výrobe viac druhov montáží, ako napríklad Chod, Helikopter, Running-Rig, Leadclip, atď. .. Ja by som Vám rád predstavil výrobu jednoduchej Leadclip montáže.

01-1
02-1

Dve rôzne farby, ktoré dobre maskujú našu koncovú montáž.

03-1

K montáži použitá záveska, do ktorej sa potom zavesí olovo.

04-1

Na obrázku je dobre vidieť, aká je mäkkosť dôležitá.

5

6

Pomocou ihly navlečieme závesku na šnúru.

7

Očkom rýchlovýmenného obratlíka prevlečieme šnúru.

8

Nasleduje fixovanie rýchlovýmenného obratlíka, vnútrom leaderu preveďme ihlu.

9

10

Do klipu ihly zavesíme koniec šnúry a prevlečieme vnútrom šnúry.

46

89

Odrežeme prebytočnú šnúru a rýchlovýmenný obratlík zatiahneme do závesky.

96

95

23

Na druhý koniec šnúry urobíme slučku, do ktorej potom uviažeme kmeňový vlasec.

987

Do rýchlovýmenného obratlíku zavesíme náväzec.

963

Takto vyzerá hotová montáž

 

Táto koncová montáž funguje rovnako dobre pri nahadzovaní i zavážaní montáže. Vďaka záveske z nej olovo vykĺzne, ak by ryba uviazla a zasekla sa v prekážke.

Text: Norbert Paál

Foto: Norbert Paál

Preklad: Róbert Doboš