The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

The One – Jesenná výprava

Jesenná výprava

Dorazil som na krátku, 20 hodín trvajúcu výpravu na moju obľúbenú vodu, k vodnej nádrži Maconka. Svoju kŕmnu kampaň som prispôsobil k už ochladzujúcej sa vode a voľba teda padla na základnú zmes RED Groundbait mix, ktorá svoju chytľavosť nedokazuje iba v studenej vode, ale aj v letných horúčavách. Ako základný zákrm som pripravil 2 Kg Red Groundbaitu, ktorý som prevlhčil a pridal som k nemu 1kg rozpustného boiliesu RED a 1 kg Black celé a rozrezané s priemerom 18mm. Zakrmoval som pomocou Spombu vo vzdialenosti 100 metrov.

01

Prvý záujemca sa prihlásil nedlho po nahodení na rozpustné boilies Red s priemerom 16mm (14,32 Kg)

Potom som pomocou kobry zakŕmil 20 a 20 guličkami rozpustného boiliesu Red a Black s priemerom 22mm.

02

Druhá a zároveň najväčšia ryba výpravy s váhou 23 Kg, ktorá zabrala na jednu guličku boiliesu Black s priemerom 22 mm, ku ktorej som pridal PVA pančuchu.

03

Opäť rozpustné boilies Red priemeru 18mm namočený v Amino Dipe 10.70 Kg

Do večera už ďalší záber neprišiel, ale po takom začiatku si myslím, sa nemám na čo sťažovať.

04

Zátišie

Noc taktiež prebiehala v kľude, a ticho prelomili iba dva kúsky okolo 8-mich kilogramov a zvuk kobry. Ráno teplota klesla až k 1°C. Ráno som opäť zakŕmil rovnako ako pri základnom zakŕmení 2 kg Groundbaitu. Zmena spočívala iba v tom, že som ku zmesi namiešal ešte dve konzervy lahôdkovej kukurice. Kobrou som každú hodinu prihodil po 20 guličkách rozpustného boiliesu Black a Red priemeru 22mm. Počasie mi ani naďalej neprialo a oproti môjmu príchodu, kedy ma privítalo slnečné počasie bez mráčika, teraz panovalo zamračené studené a veterné počasie.

05

Ďalší, ktorému zachutnalo boilies Black s váhou 16.40 Kg

06

Hotová montáž + gulička Black a Black hotové Pva

07

Red 11,25 Kg

09

Výsledkom bol tento 11,25 kg vážiaci šupináč.

10-1

Víťazná kombinácia ( gulička Red a hotovou PVA pančoškou Red )

11-1

Na tejto výprave som používal hotové náväzce The One zo šnúrky s nosnosťou 25lb, ktoré v každom prípade znamenali dokonalé zaseknutie ryby.

12-1

Bude záber?

Do konca výpravy som ulovil celkom 4 9 kilové kúsky.

Text: György Novák

Preklad: Róbert Doboš