The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

The One – Náväzcové šnúrky

The One – Náväzcové šnúrky

Najdôležitejší je posledný meter… Tieto slová sme už pri love kaprov počuli nespočetne krát. Priznajme, že niečo pravdy na tom je! Na väčšine vôd sa dnes už stretávame s rybami, ktoré už boli na háčiku a sú opatrnejšie. Často sa stáva, že v záujme dosiahnutia nášho cieľa musíme urobiť zmenu na nástrahe, koncovej montáži, alebo na samotnom náväzci. Je dôležité, aby sme pri našich výpravách používali kvalitnú, silnú, ale nie príliš hrubú, dobre maskovateľnú náväzcovú šnúrku. Náväzcové šnúrky v ponuke The One vyhovujú naviazaniu takmer všetkých typov náväzcov.

FormatFactoryIMG_7923

FormatFactoryIMG_7924

FormatFactoryIMG_7925

FormatFactoryIMG_7995

Náväzcové šnúrky, ktoré sú k dostaniu vo viacero farbách a nosnosti, svoju úlohu zastanú snáď pri všetkých okolnostiach. Nech už bude reč o vodách s prekážkami, alebo práve o zlome plnému mušlí, tieto šnúrky záťaž vydržia. Vďaka ich farbe sú nezávisle na farbe dna schopné splynúť s prostredím dna.

FormatFactoryIMG_7935

Poťahovanú šnúrku Strip-it môžeme použiť na niekoľko spôsobov lovu. Vďaka materiálu povrchu je tuhá, dobre odoláva vonkajším vplyvom, čo sú vhodné vlastnosti ako pri love na odhod, tak aj pri love na vyvážku. Odstránením poťahu získame mäkkú šnúrku, čo môže byť dobré v období, kedy ryby potravu prijímajú opatrne a radi by sme použili prirodzene sa pohybujúcu, takmer nepozorovateľnú šnúrku!

FormatFactoryIMG_8015

Skinny leader je šnúrka s jemným poťahom, ktorý nie je možné zo šnúrky zlúpnuť. Vďaka tomuto jemnému poťahu získala tato šnúrka vyššiu nosnosť a odolnosť proti oderu. Jej mäkkosť je ale podobná, akú majú šnúrky bez poťahu.
FormatFactoryIMG_8023

The One Fluoro Carbon je vyrobený zo 100% čistého fluorocarbónu! Vďaka polovičnej tuhosti sa z neho dobre viažu náväzce, kapor ale pritom tieto náväzce len ťažko „vyfúkne”. Môžeme z neho naviazať chod, alebo kombi náväzce. Vďaka jeho odolnosti proti oderu a maskovacej schopnosti ho môžeme s kľudom používať na vyťažených vodách s čistou vodou.

FormatFactoryIMG_8030

Keď sa tieto náväzcové šnúrky pri našich výpravách nachádzajú v našej taške, môžeme naviazať takmer každý typ náväzca, ktorý vyžaduje konkrétna situácia!


Text : Norbert Paál
Foto : Norbert Paál
Preklad: Róbert Doboš