The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

Tipy The One – Koncová montáž PB Hit & Run

Potom, čo nastane studené zimné počasie, sme v ochladzujúcej sa vode vo väčšine prípadov donútení vypátrať ryby, hľadať najhlbšie časti jazera, kde sa môžu fúzači zdržiavať. Na rozdiel od letného ”prepchávania”, vplyvom studenej vody sa látková výmena kaprov spomalí, preto v tomto kritickom období používam okolo háčika koncentrovane malé množstvo kvalitného, a zároveň rýchle sa rozpúšťajúceho lákavého kŕmenia. Keď nie je treba nahadzovať do veľkých vzdialeností, najvhodnejšie je podľa mojich skúseností použitie PVA sáčka. Pri kúpe sáčkov uprednostňujme každopádne kvalitu a presvedčime sa o tom, že sa vybraný produkt napriek studenej vode dobre rozpúšťa. V tomto období dbajme aj na zjemnenie koncovej montáže a vedľa malého háčika, tenšej náväzcovej šnúry a dobrého maskovania používam takú montáž, ktorá mi signalizuje záber aj od tých najopatrnejších rýb. Túto koncovú montáž, ktorá má dva hlavné elementy, zostavujem z produktovej ponuky PB Products.

01

Zmienené dva hlavné komponenty, záveska na záťaž Hit & Run a Hit & Run Tungsten Leader

02

Na leader s wolfrámovými vláknami najskôr navlečme závesku a rýchle výmenný klip

03

Pomocou navliekacej ihly prevlečme leader záveskou a vyveďme ho bočným otvorom

04

Uchom leadru prevlečme druhý koniec a ucho natiahnime na driek závesky…

05

…a leader napasujme do zárezu v záveske.

06

Nakoniec do závesky umiestnime záťaž a prevlek na jej zaistenie.

Najväčšou prednosťou a zároveň jedinečnosťou tejto montáže je, že keď ryba na konci montáže za ňu potiahne o 3 centimetre, na swingry toto znamená dvojnásobok, teda 6 centimetrov.

07

09

PVA sáčok som naplnil nasledujúcim mixom: (rýchle rozpustné pelety v dvoch rozmeroch, halibut pelety, kostné červy, rozdrvené rozpustné boilies Red One, Red One dip, okvapkaná lahôdková kukurica)

08

10

Hotový PVA Bag, ktorý už čaká len na nasadenie s vyššie popísanou koncovou montážou. Zvlášť by som poznamenal, že vhodným upevnením sa sáčok neoddelí od náväzca, je možné pritom v pohode nahodiť na vzdialenosť 70-80 metrov.

11

Tohto nádherného lysca sa mi podarilo oklamať taktiež s pomocou tejto montáže spod previslého kríka na najhlbšom mieste jazera.

Text a foto: Norbert Paál
Preklad: Rórbert Doboš