The Fishing & Hunting Channel – Ovládaný inštinktom

Vyskúšali sme kŕmnu raketu Crash Ball CX

Rybolovom trávim každoročne veľa času a rád pritom skúšam novinky.

Nech už lovíme zavážaním alebo z brehu, kŕmiť je treba vždy. Najčastejšie to riešim kŕmnou tyčou alebo raketou, niekedy aj pri zavážaní.

Vyskúšal som už niekoľko rakiet, Spombov, naposledy to bola kŕmna raketa Crash Ball CX, rád by som sa preto s Vami podelil o niekoľko poznatkov.

1

2

3

Už pri prvom pohľade zistíme, že na špičke tejto rakety nenájdeme otvárací mechanizmus a to, že je vyrobená zo silného materiálu. Jej uzatvorenie zaisťujú štyri malé magnety, po jednom na obidvoch bokoch, v špičke a v zadnej časti rakety. Pri dopade dôjde k otvoreniu rakety posunutím obidvoch dielov proti sebe do boku.

Jól látszódnak a széleken az apró mágnesek.

Na bokoch sú drobné magnety dobre viditeľné.

 

Pri nahadzovaní sa vo vzduchu neotvorí ani náhodou, stane sa ale, že sa pri menších vzdialenostiach neotvorí. Je to tak pravdepodobne preto, že pritom na raketu nepôsobí dostatočná sila. Jej objem je takmer totožný, ako u ďalších rakiet a môžeme ju naplniť čímkoľvek, boiliesom, peletami, partiklom atď.

5

6

Niekoľkokrát sa mi už pri nahadzovaní stalo, že keď som raketu naplnil zmesou s väčším obsahom tekutých zložiek, bol som zmesou postriekaný. U kŕmnej rakety Crash Ball CX sa toto nemôže stať, vďaka gumovému tesneniu z rakety tekuté zložky nevytekajú.

7

Vďaka gumovému tesneniu tekuté zložky nevytekajú.

8

9

Veľa záleží na tom, v akej vzdialenosti chceme loviť a nakoľko je dôležitá presnosť. Je dôležité, aby sme nástrahu dostali tam, kam chceme.

Vďaka tvaru tejto rakety, je možné s ňou nahodiť do veľkých vzdialeností, vzduchom plachtí zľahka a vo vzduchu sa nehojdá.

10

11

12

Už s vynaložením malej sily ju dokážeme nahodiť do vzdialenosti 80 metrov, šikovní rybári sú schopní vhodným prútom s ňou dosiahnuť aj na vzdialenosť 150 metrov.

Ja som zástancom takýchto rakiet, nemám rád, keď drahú kŕmnu zmes roztrúsim na polke cesty a ušetrím aj cennú energiu. Vo veľkom kŕmim radšej menej často, než aby som  kŕmil priebežne.

Text: József Ács

Foto: Norbert Paál

Preklad: Róbert Doboš