Se pare ca nici pescarii nu mai sunt ce au fost odata. Probabil ca apelativul de „mincinosi” nu mai e de actualitate cata vreme la concursul nostru au participat numai 3 povestioare. Asta nu e neaparat rau in sensul ca bibanul de 300 de grame va fi de 300 de grame, iar somnii care au speriat scafandrii se vor intalni mai rar.
Si totusi avem un castigator, caruia ii vom trimite un tricou si o sapca. Este vorba de Dănuț Bădulescu din Slănic, Prahova care a prins Crapul surpriza.
Felicitari si la mai multi!
A fost o editie anivesara primita si privita cu mare bucurie, dar care a marcat in toate felurile posibile pescarii participanti si sigur ca prin acestia si povestile lor,...
A doua provocare din acest an din partea A.P.A. este trofeul „Cupa A.P.A pescuit la spinning, ediția cu numărul 7”, pe pista lacului Herăstrău.
Pentru ca anul acesta IBCC are programata a X a editie (21-27 aprilie), una aniversara, una cu un numar record de echipe inscrise – 260, care cu siguranta se...
Cupa Bucovinei la spinning – ed. a-IX-a Rogojești 2023 “The Show Must Go On” *** Chiar dacă nu multă lumea mai credea sau, mai corect spus, chiar dacă mulți...
© 2024 The Fishing & Hunting Channel – Pescuit Sportiv – Vanatoare in Romania. All rights reserved.
2 Comments