Petrut Borda, impreuna cu partenerul sau Emilian Gemai, a ajuns la Tancabesti vineri 8 aprilie dimineata, pentru o scurta partida de pescuit. Cei doi s-au asezat la „Dinamo”. Pentru Petrut, abonat al lacului Tancabesti, era prima partida de pescuit a sezonului 2011. In jurul pranzului a venit si prima trasatura. Crapul a poposit cuminte si fara peripetii in minciog apoi in salteaua de cantarire. 22, 35 kg. Pestele a tras la o montura cu o boaba de porumb si un pop up pe fir de par. Pe seara, cei doi pescari au strans si au plecat acasa.
A fost o editie anivesara primita si privita cu mare bucurie, dar care a marcat in toate felurile posibile pescarii participanti si sigur ca prin acestia si povestile lor,...
A doua provocare din acest an din partea A.P.A. este trofeul „Cupa A.P.A pescuit la spinning, ediția cu numărul 7”, pe pista lacului Herăstrău.
Pentru ca anul acesta IBCC are programata a X a editie (21-27 aprilie), una aniversara, una cu un numar record de echipe inscrise – 260, care cu siguranta se...
Cupa Bucovinei la spinning – ed. a-IX-a Rogojești 2023 “The Show Must Go On” *** Chiar dacă nu multă lumea mai credea sau, mai corect spus, chiar dacă mulți...
© 2024 The Fishing & Hunting Channel – Pescuit Sportiv – Vanatoare in Romania. All rights reserved.
0 comments